amazing peace of mind

na Tajchu
po studenej mestskej džungli Bratislave nasledoval Veľkonočný pondelok na ešte chladnejšom Horehroní. Nie zbytočne sa spieva "najkrajšie stromy sú na Horehroní" bolo tam nádherne. Keďže u nás v BB boli 4 stupne, pohrabala som sa v skrini so zimnými vecami na bundu som opäť pripla kožušinovú vložku, do čižiem dala termo vložky a išli sme pozrieť tento krát mojich starých rodičov. 


pod Tajchom
Tajch

prameň Boženy Němcovej
Teplota sa "vyšplhala" na 0 stupňov, takže som využila aj kožušinovú kapucu, na oblohe nebolo ani obláčika ach keby bolo teplejšie bol by to dokonalý deň na piknik v prírode. Priateľ tu bol prvý krát tak som oprášila svoje sprievodcovské schopnosti a ukazovala mu všetko. "Tu býva horár, tu sme ako deti zdolávali padnutý strom cez rieku, tu sme sa hrávali a tu trávili celé letné prázdniny, chodili do pekla ...". Obec Bacúch je naozaj nádherná malebná dedinka, v ktorej sa radšej každému pozdravíte, aby by vás mali ohovárať a takisto aj odpovedať na otázky "a od koho že ste?" ... "Jááááj od Marienky ..." Je v nej neskutočný pokoj, kľud, tu si viem predstaviť tváriť každý víkend, čerpať energiu, zobrať si skicáre, ceruzky a kresliť och  ... Zobrala som priateľa na Tajch a k prameňu Boženy Němcovej, tajch je už síce zbúraný, ale budú ho rekonštruovať, ako som tam sedela predstavovala som si ako tu niekedy splavovali drevo a pracovali tu ľudia. Tu som si opäť zaspomínala a hľadala som v starom altánku v dreve vyryté naše odkazy, či mená, ktoré sme tam písali ako malé deti ... bolo to nádherné spomínať. Nabrali sme si kyslú (tak volajú miestny vodu, ktorá vyteká z prameňa), ktorá obsahuje veľa železa, ktorého ja mám nedostato a zašli do starej koniarni, kde niekedy pracoval môj ujo a bolo tam 10 koňov. O túto budovu sa takisto oprel zub času ... schátraná, čakala som, že sa silnejším zafúknutím vetra zrúti, stále tam bolo seno a časti, ktoré patrili k výstroju. Nádherne strávené sviatky, verím, že aj tie vaše boli skvelé. Viac fotiek nabudúce. / After cold Bratislava we went to colder Horehronie. I mentioned to childhood and I showed my boyfriend a place where we had spent with my cousins a lot of time over the holidays. It was amazing easter. I hope your easter was amazing, too :)

16 komentárov:

 1. no muselo to byť super po niekoľkých rokoch sa tam zase vybrať :) len škoda že ste nemali lepšie počasie,alebo skôr vyššie teploty

  OdpovedaťOdstrániť
 2. love the fallen look of the background!
  xo

  www.mydutchfashionstyle.com

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Great photos! :)

  Greetings from Finland,
  curiousnoora.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 4. super fotky :) muselo to byť lepšie ako Bratislavský hrad ;D
  inak naozaj ako povedala Lizzy, škoda, že nebolo krajšie .

  OdpovedaťOdstrániť
 5. To muselo být krásné i přes tu zimu :) Být na Tvém místě, určitě bych si tam naplánovala další výlet v létě :) protože to tam musí být úžasné.. Škoda, že bych to měla na výlet tak daleko :( taková místa mám ráda.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. dakujem M.
   nadherne to bolo :) sice k starým rodičom chodim ale nikdy som nezašla na tieto miesta (lebo som asi lenivá ) :D

   Odstrániť
 6. Veľmi pekne napísané :) Ja som trávila prádzniny tiež s priateľom po návštevách :) a inak tá voda by sa hodila aj mne, tiež toho železa veľa nemám :D

  OdpovedaťOdstrániť
 7. skvělé fotky ;) hrozně ráda chodím takhle na výlety :) vypadá to, že jste si to užili ;)

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)