tea of happiness

 ... známe "raz si hore raz si dole"sa zmenilo na "si dole, si dole, stále si dole" (je to samozrejme len váš pocit, lebo sa zameriavate na všetko negatívne) a neviete či vôbec niekedy ešte budete šťastný, ale potom si uvedomíte resp. spomeniete na text pesničky od Rytmusa, že vlastne ani to slovo "šťastný" neviete definovať t.z. že neviete čo od života vlastne chcete (?) a stále máte pocit prázdna a neistoty a najradšej by ste sa postavili na vrchol kopca a kričali, ale ani neviete prečo. Možno len aby sa vám uľavilo, ale neviete od čoho keďže cítite prázdnotu, takže sa vám nemá od čoho uľaviť. A začnete myslieť na hlúposti, nebolo by vám lepšie samej so sebou niekde utiahnutej vo vlastnej izbe bez zbytočných otázok rodičov a známych "čo ti je? prečo sa neusmievaš? trápi ťa niečo?" všetci milujeme tie otázky, lebo väčšinou ti naozaj nič nie je, chceš byť len sama a keď sa ťa už niekto opýta "či ti niečo je" tak ti to niečo začne byť, len nevieš čo, tak si to spájaš s úplne nepodstatnými vecami, ktoré sa udiali v blízkej minulosti v tvojom živote a začneš byť (asi) nešťastný? ale veď nevieš čo ťa robí šťastným tak ako môžeš byť nešťastný!!! nie som si istá či ste sa už nestratili v tomto texte tak tu spravím veľké STOP a začnem myslieť pozitívne pri mojom čaji šťastia a javorových sušienkach so slnečnicovými semiačkami, ktoré som dostala od kolegyne k meninám :)

Tento čaj vám síce vaše "problémy" (čiže nepodstatné hlúposti na ktoré sa zameriavate a tým si privolávate negatívnu energiu do svojho života) nevyrieši, ale zaručene pri každom jednom dúšku sa na vašej tvári objaví úsmev, či už len kvôli izomaltovým štvorlístkom a prasiatkam, alebo pri pohľade ako sa so sušenej jahody stane veľká chutná dobrota a ta vôňa och :)

takže sa opäť musím začať riadiť múdrym pánom, ktorý raz povedal
"Životné šťastie závisí od kvality a charakteru myšlienok" Marcus Aurelius
a pekne sa pustiť do štúdia mikroekonómie (áno áno základ je určiť si hlavnú príčinu prečo sa cítite tak, že tomu ani vy nerozumiete, ja by som najradšej teraz využila všetky tie vianočné darčeky, ktoré som dostala a sedela niekde vo vlastnom ateliéri (ktorý nemám) a kreslila, maľovala a navrhovala ach jaj, ale už len dve skúšky a potom bude trošku free)

tea of happiness & maple biscuits


NIKDY SA NEVRACAJ DO MINULOSTI . PRÍBEHY SA NEOPAKUJÚ , ĽUDIA SA NEMENIA. NIKDY NIKOHO NEČAKAJ , NESTOJ NA MIESTE . CHOĎ LEN VPRED , NEOHLIADAJÚC SA . ĽUDIA , KTORÍ SÚ TI SÚDENÍ ŤA DOBEHNÚ , ALEBO BUDÚ KRÁČAŤ S TEBOU TÝM ISTÝM SMEROM . NECHAJ ĽUDÍ ODÍSŤ . AK SA VRÁTIA : PATRIA K TEBE , AK NIE NIKDY ANI NEPATRILI !!!
Prajem Vám krásny deň
Klepi

14 komentárov:

 1. Klepi :) presne takto sa citim casto, akoby mi nieco chybalo, ale vlstne ani nedokazem povedat co ... take cudne obdobie no :) a prajem vela stastia pri uceni a skuskach, ja uz tiez tlacim do hlavy operacne systemy, 3 skusky a mam prazdniny :)

  MishellaWay

  OdpovedaťOdstrániť
 2. napísala si to úplne presne a naozaj, človek si do života často privoláva to povestné nešťastie sám, miesto toho, aby sa tešil, že sa má ako sa má, zameriava sa na hlúposti.. alebo sa necháva stiahnuť myšlienkami iných, ktorí sa na ne neustále sústredia .. a ten čajík vyzerá veľmi dobre :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. skoro som sa stratila,ale máš pravdu :) ten čaj vyzerá naozaj úžasne!

  OdpovedaťOdstrániť
 4. mnam hned by som si dala:)
  http://biancaprincipessa.blogspot.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 5. ach nádherný čaj, krásne sušienky, pozývam sa na návštevu, drzo :D krása

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Tie dva riadky pod tým posledným obrázkom ma chytili a úplne sa s tým stotožňujem. Krásny príspevok.
  Posielam Ti pozitívne energie, snáď ti pomôžu pri skúškach ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. krásny text :)
  a čaj by som hneď ochutnala :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. ďakujem Vám dievčatá za názor ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 9. in my opinion happiness can be achieved only if we do not expect anything special but we just enjoy what we have. I feel much better after sticking to this mindset you know? Have a great day too!

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Lovely blog!! Happy New Year!!

  via-fortunata.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 11. love your blog, so I'm a new follower =)

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Ja si na pesničky od Rytmusa nespomeniem, lebo ho nemôžem ani cítiť, ale máš pravdu. Niekedy naozaj nevieme, čo od života chceme. Šťastie je relativné. Ten čajík by som brala aj ja. Pozývam ťa k sebe na giveaway :) http://bobalastrange.blogspot.com/2012/01/giveaway.html

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Ďakujem Bobinka za názor :) vies Rytmusa sa nezbavís ked si pustis radio ... tak mi v pamati utkvela ta čast o šťasti :)

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)