víkend na Horehroní čo si viac človek môže priať ešte raz v starom roku vypadnúť zo stereotypu a hlavne z mesta na vidiek …. síce tento rok Vianoce naozaj vyšli veľmi nevhodne, hlavne pre nás pracujúcich, na víkend, ale nevadí (prišlo mi to len ako trošku slávnostnejšia večera). Neviem ako vy, ale ja ako typický vodnár v kombinácii so sangvinikom, z duše neznášam tie “povinné” návštevy, kde si všetko chválime a rozprávame vlastne o ničom podstatnom a ochutnávanie všetkých koláčikov, šalátov a neviem čoho a keď neochutnáte a na silu to do seba nenatlačíte, tak vlastne tých ľudí urazíte. A vysvetlovanie, že nejem mäso, nejem čokoládu a ani sladké nemusím stále dookola. Ale čo máte robiť, keď Vám hostiteľka s dvoma deťmi zavesenými na nohách  povie “to som ja piekla ochutnaj” a v tom si predstavíte, že vy (oukey prejdem do prvej osoby) že ja nezvládnem ani obed uvariť a nie to ešte piecť pri dvoch deťoch. Tak aj keď už nevládzete, ani čaj dopiť, nejako ten koláč do seba napcháte, usmejete sa a poviete “vynikajúci” a všetci sú spokojní, teda až na váš žalúdok. Ja by som najradšej urobila niečo netypické, zobrala jedlo, ktorého naozaj každé Vianoce máme neskutočne veľa, a každý rok tomu nechápem, prečo by som mala jesť viac práve teraz, a odniesla by som ho bezdomovcom. Síce neviem kde sa združujú ale bolo by to pekné, potešiť niekoho teplým jedlom a možno aj domácim koláčikom. Moja mama mi celý život hovorí, že “tebe nikto nič nedá zadarmo”, ale toto vážne neviem po kom mám, pomohla by som každému ach jaj ale nedá sa. Mňa napríklad veľmi poteší ten úsmev, keď predavačovi nota bene dám 2€ namiesto 1,40€.

shirt, jeans, ring, sweater: H&M boots: takko fashion
Veľmi mám rada vypadnúť z mesta na vidiek, kde ľudia riešia veci ako “sliepky znášajú málo vajec” a nie, že potrebujem nový tablet, ktorý v podstate ani nepotrebujem len ho chcem, aby všetci videli, že naň mám aj keď nemám a zoberiem ho cez úver. Nehovorím, že chcem bývať na vidieku, ale asi aby ľudia neriešili také zbytočnosti a nehrnuli sa za vecami, ktoré nepotrebujú. Možno si poviete, že som divná, ale nie ja som len jedinečná ako každý jeden čo to práve číta a začal nad tým rozmýšľať 😉

Have a nice day
Klepi

You May Also Like

8 comments

krásne fotky,veľmi ti to pristane! pobyt na vidieku pár dní je pre mestských ľudí naozaj fajn,raz za čas 😉

you look great !

xx
http://worldonhighheels.blogspot.com/

Great outfit and your dog is so cute 🙂
Visit our blog if you want.
http://christmasgirlsblog.blogspot.com/

ďakujem/thanks 🙂

máš krásneho psíka a rovnako tak aj svetrík ti veľmi pristane 🙂

ďakujem Beth 😉 ale psík nie je môj, je starých rodičov 😉

ahoj, precitala som si, v tvojom clanku, ako za natobene davas vyssiu cenu, a velmi ma to poburilo, nakolko sa v danej zalizetitosti trochu vyznam. Rozhodla som sa ti odcitovat pána MArtina Opetu, riaditela obcianskeho zdruzenia Proti prudu, ktory ma na svedomi projekt Nota Bene: " pomoc ludi pri kupe casopisu je efektivna iba vtedy, ak ludia podporia predajcu, ktory je slusny, ma vlastny preukaz predajcu na videtelnom mieste, ma casopisy oznacene tym istym cislom, ake je uvedene na preukaze, predava na mieste, ktore je napisane na preukaze, a ak si za financie, ktore zaplatia predajcovi, aj realne od neho odoberu casopis. a prave TOTO je najdolezitejsie. ludia vobec nepomahaju predajcovi vtedy, ak davaju predajcovi vyssiu sumu. preco je to zle? z predajcu sa takto stava zobrak, dehonestuje ho to a nevytvara sebauctu. predajca neziskava pracovne nevyky, nenauci sa ze ak chce nejake peniaze zarobit, musi pre to aj nieco urobit. navyse to narusa kolobeh, ktory drzi organizaciu, a tym aj preajcov nad vodou."
– dufam, ze sme sa pochopili, co tym chcel basnik povedat. A nie, nekritizujem tvoju pomoc ani tvoju snahu pomahat, len aj pri pomoci, musi clovek vediet ako pomahat, a myslim ze takato info ti len pomoze.
s pozdravom Adriana (mimochodom psychologicka)

Adriana ja o tom velmi dobre viem, čítala som to, ale raz v roku na Vianoce to nikomu neublíži, ja to nerobím zo sebaucty, ale jednoducho preto lebo viem, že tie peniaze miniem o 10 minút na úplne zbytočnosti … ale aj tak som názoru že títo ľudia nemajú žiadnu šancu na to aby sa normalne zamestnali … ani normálny ľudia sa nemajú šancu teraz zamestnať … ale názor proti názoru ….

Leave a Reply