trend: cord

vo veľa magazínoch a vašich blogoch som si všimla, že túto sezónu sú hitom menčestráky, normálne by som ich nekúpila, pretože mám pocit, že dosť rozširujú a z detstva mám vsugerované že sú to zimné príliš pohodlné nohavice, ktoré sa vysedia a potom vyzerajú strašne, ale zlákali ma ako si tak viseli na vešiaku... tak poďme poporiadku čo bol hlavný dôvod, že skončili v mojom šatníku
In many magazines, and your blog too I noticed that this season is hit -cord- , normally I would not buy them because I think that extended figure and from my childhood I have memory that they are uncomfortable winter trousers, which then hatch and looks terrible, but I deceived to by them... so let's look what was the main reason that now are in my wardrobe

A)website whowhatwear.com ........
source : http://www.whowhatwear.com/website/full-article/go-buy-now-cords/
B)magasin: InStyle 12/2011

http://www.whataretheywearing.com/sjps-corduroys/

Majte na pamäti: (aj keď pravidlá nemám rada, ale občas pomôžu)/ rules of weare it (I don´t like rules but sometimes can be good)
1. Pravidlo vrubu - čím širší sú vrúbky materiálu, tým užší a menej texturovaný by mal byť váš top. A naopak. Takže si k menčestrákom s úzkymi pásikmi vezmite tvídový blejzer, menčestráky so širokými pásikmi zase skombinujte s hebkým, elegantným rolákom  / I´m sorry but this is hard to translate in english exactly but it´s about the wider of patern of cord - you know what I mean? the strip - so when are this "strips" wider you have to weare basic top and when are thiner you can weare more paterned tops
  
2. Jasné farby - menčestráky v žiarivých tónoch pôsobia dosť výrazne. Pre šik outfit po pracovnej dobe pridajte blúzku, zlatý šperk a čižmy na vysokých podpätkoch./ Bright color - cord in bright tones operate quite strongly. For chic outfit after work hours add blouse, gold jewelry and boots to high heels

3. Správny strih - vlastne vám stačí pozrieť sa na strih džinov. Pokiaľ vám od konkrétnej firmy sedí rovný strih, s veľkou pravdepodobnosťou vám od tej rovnakej značky budú sedieť aj menčestráky./ The right cut - actually you just look at the cut jeans. If you sit on the particular company straight cut, most likely you from the same brand will sit well cord.
C) my wardrobe ....

Zvolila som si rovný strih s úzkym nenápadným pásikom (vzorom) - zatiaľ som nevymyslela presný styling ako nohavice nosiť, ale zatiaľ sa len zoznamujeme ;) Teraz keď už mám svoje nové topánky, tak ich určite využijem aj pri menčestrákoch, nechám sa inšpirovať S.J. Parker ;) Spomínam si kedy som naposledy nosila takéto nohavice, myslím, že som bola ešte na základnej škole asi 13 rokov dozadu ;)) Ani som ich pôvodne nechcela, ale v Gate mali akciu posledných 5 ks č.36 za 0,98€ - tak som si povedala, že aj keby som ich len raz mala tak sa mi to oplatí :) / I chose a straight cut with a narrow understated strip (pattern) - I haven´t the right styling for this cord trousers but we have time for do it. Now we just getting to know. Now when I have my new shoes, I think I will wear it with cord trousers or I inspired with style S.J.Parker (on picture). This cord pants I bought in Gate only for 0,98€, because in this shop had last 5 pieces in size S so I said myself "why not" :)
 


Aj vy ste sa nechali zlákať menčestrákami? Alebo páči sa vám tento trend?  Have you any cord trousers? Or do you like this trend "cord"?

Have a nice day
Klepi

12 komentárov:

 1. Já mám k "manžestrákům" hroznej odpor...
  Ale ty tvoje jsou super!

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Taky jsem na tento "trend" koukala v Instyle a nějak tomu nemůžu zase přijít na chuť! Jako malá jsem měla takové příšerné zelené:D Ale ty tvé jsou super,nechceš mi taky jednz ušít?:)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. podľa mňa sú skôr pohodlné ako nepohodlné :D tiež zháňam mendžestráky, no bohužiaľ sa mi to nepodarilo, síce našla ale na gumu a to sa mi nepáčilo :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. ďakujem :)
  Jeannette: čosi čosi to sa strašne ťažko cez tento materiál šije :)
  Denise: aha ja som tam napísala nepohodlne :DD

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Milá Ivo,
  i já se nechala zlákat tímto trendem a dokonce i mému muži přistály v šatníku dvoje manžestráky. Jen se mi zdá, když se tak dívám na tvé fotky, že mi nesluší tak moc jako tobě! ;-)
  Vivi

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Nice post, I like it so much! And I like your sense of style!!

  Fox House giveaway on my blog!
  Take a look and if you like follow me, I’ll be waiting for you: Cosa mi metto???

  OdpovedaťOdstrániť
 7. hezký článek :) mimochodem zítra je " otevření " druhého čísla magazínu, ráda tě zvu:) i vás kdo tento komentář čtete :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Hi!

  I loved this post, difícel to choose, like all !!!:)

  ***
  Dobrý deň!

  Miloval som tento príspevok, difícel vybrať, rovnako ako všetky !!!:)


  http://deiafsalim.blogspot.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Thanks for comment
  ďakujem Annette určite sa zastavim :)

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)