Milujem rána keď nemusím vstávať o šiestej a nahánať sa aby som stihla prísť načas do práce. Milujem keď sa zobudím o ôsmej (aj tie dve hodiny mi pomôžu do práce idem na 12:00) a vidím slnko, ktoré mi svieti priamo do očí. Milujem zobrať si ráno hrnček horúcej kávy a zababušená v teplom župane s motýlikmi ísť na balkón do tej rannej zimy a len tak sedieť pozorovať ľudí a čerpať energiu zo slnka. Milujem keď sa mi po tomto mojom rannom rituáli objaví na tvári úsmev.
I love mornings when I do not get up at six a.m. and chase me to come to work on time. I love when I wake up at eight a.m. (also those two hours will help me) and I the sun shines directly into my eyes. I love to take a morning cup of hot coffee and in warm bathrobe with butterflies go to the balcony in the early winter and just sit and watch people and draw on energy from the sun. I love when on my face after my morning ritual will appear smile.
dress: orsay short: newyorker scarf: from my grandmom

A tak to bolo aj v utorok. Síce som vstala o 6:30 na budík mojej mami, ktorá si ho nechá zvoniť aj 6x za sebou lebo sa jej nechce vstávať, ale nevadí. Aspoň som stihla viac vecí, ráno klasika e-maili zo školy, moderovať teamlab (bola som menovaná za manažérku našej študijnej skupiny tak mám kopu povinností), blog, odpísať na facebook správy (tam zase organizujem stretávku zo strednej školy a moje promócie s pozvanými, nieže by som bola taká závislá na FB, že tam hneď po otvorení očí musím ísť), a potom samotný ranný rituál so slnkom a úsmevom 🙂 Ráno som sa ešte trochu učila na prvý test zo psychológie trhu a o desiatej som už nemala čo robiť. Tak som sa rozhodla, že si zoberem svoje slnečné okuliare a prejdem sa po meste.
And so it was a Tuesday. While I got up on alarm clock at 6:30, Mom, that it leaves the ring 6 times in a row because she does not want to get up, but never mind. At least I managed to more things in the morning classic e-mail from school, moderated teamlab (I was appointed as manager of our study group so I have lots of obligations), blog, facebook messages to write back (there again organizes meetings of high school and my graduation ceremony with invited people, I’m not so dependent on the FB, there immediately after opening the eyes have to go), and then the very morning ritual with the sun and smile:). In the morning I learned a little on the first test of market psychology and of the tenth I should not to do. So I decided that it I will take my sunglasses and go to the city for walk.
skirt: cropptown maxi skirt: newyorker

V poslednom čase fungujem: práca – škola – jazykovka francúzština – priateľ, takže mesto vidím len zriedka. A teraz k veci, resp k fotkám 🙂 V asi jedinom secondhande, ktorý stojí za to vojsť tam a nemajú tam ceny ako v normálnom obchode, mali opäť tú akciu, ktorá vás núti vstúpiť tam. Všetko za 2€, áno úplne všetko od kabeliek až po kabáty na zimu. Takto som si minulú zimu kúpila bundu, ktorú som naozaj potrebovala len na týždeň, kvôli dovolenke na horách, a bola som z toho dosť zúfala, že mám na ňu minúť 40€ keď ju budem mať len pár krát, takže mi to padlo vhod. Väčšinou tam idem len tak, nazbierať inšpiráciu a prejsť sa medzi oblečením, aj keď si nič nekúpim, ale milujem to prehrabávanie sa v kope vecí. Do očí mi padol tento svetrík, medzi XXL odelením. Chytila som ho do ruky a hovorím si, že no jasné, na štítku  veľ.42 a Made in Italy. Hneď som si ho obliekla a počula som ako mi hovorí “kúp si ma” a tak sa aj stalo … svetrík za 2€ v krásnej škoricovej farbe je u mňa doma. Páči sa mi na ňom, že nemá patent a je strihaný to jemného strihu A čiže je rožšírený. Milujem taký strih.
In recent works: work – School – languages school French friend. And now to the point, or the photos:) In my favorite secondhand, were again the action, which forces you to enter there. All for € 2, so everything from handbags to coats for the winter. Thus, last winter I bought a winter jacket that I really needed only for a week because of holidays in the mountains, and I was out of this desperate to have her spend the € 40 when it will have only a few times, making me fell welcome. Usually I go there just to collect inspiration and move to the clothing, although not buy anything, but I love fiddling with the clothes. To my eyes fell upon this sweater, separate between the XXL. I caught it into the hand, label and size 42 Made in Italy. Once I wore it and I heard how it said “buy me” and so it happened sweater for € 2 in a beautiful cinnamon color is in my wardrobe. I love it.

skirt: newyorker pants: Ivana Klepáčová (my desing) belt: vintage

Stihla som prácu, potešiť sa ráno a večer som ho hneď dala vyprať a ráno som kombinovala – tak vzniklo týchto pár fotiek. V každej jednej kombinácii som sa cítila skvele a výnimočne. Nakoniec som sa rozhodla pre posledný outfit s rifľami a voľným bielym tričkom. Potrebovala som sa ten deň cítiť pohodlne resp. nenápadne tak som to nechcela siliť nohavicami a bižutériou, aby som splývala s davom.
In each and every combination of outfits I felt great and exceptional. Finally I decided on the last outfit with jeans and loose white shirt. I wanted to feel comfortable.

Knižku, ktorú držím v ruke “Coco Chanel & Igor Stravinky” som si kúpila pred časom a strašne ma mrzí, že ju nemôžem čítať. Teda čítam ju len tých 20 minút ráno v autobuse a to tiež len ak si chytím miesto na sedenie. Normálne sa až neviem odlepiť od deja a najradšej by som sa viezla ďalej a nevystupovala, je písaná veľmi dobrou formou, takže mi nevadí ani to, že je v češtine. Ak máte radi Coco, ako ja, tak odporúčam prečítať si knihu, je aj sfilmovaná, ale nechajte priestor svojej fantázii a radšej siahnite po knihe 😉
Righ now I read book “Coco Chanel & Igor Stravinsky” and it´s absolutely the best one. I love the idea of book. I recommend book not film because of your fantasy 🙂

sweater: Cristina Gavioli (secondhand) jeans: cropptown belt: cropptown shoes: newyorker t-shirt: newyorker book: Coco&Igor

K svetru je možné kombinovať naozaj všetko od zlatej bižutérie, medenej, perleťovej až po šatky, akékoľvek tričko, blúzka, zapnutý sveter na všetky gombíky, len pri krku jeden, alebo rozopnutý. Škoricovú farbu môžete kombinovať s rôznymi farbami so svetlučko modrou, zelenou, žltou až po svetlunko ružovú pre viac inšpirácie kliknite SEM.

You can combinate this color with all jewelry and scarfs and tops, blouses. Inspiration for combination of cinnamon color HERE.

necklace: newyorker ring: H&M nailpolish: MissSixty scarf: orsay belt: cropptown

Verím, že sa Vám môj príspevok páčil, aj keď je tam veľa textu
Prajem Vám krásny deň plný úsmevu / have a nice day with smile
Klepi

You May Also Like

10 comments

Tu maxi skirt mám taky:) A sekne ti to všude:)

taký svetrík chcem tiež a s tým tyrkysovým lakom to je krásna kombinácia 🙂

Píšem krásne texty. Na máloktorom blogu sa to dá čítať. 🙂

krásné outfity 🙂

krásny svetrík. celkovo kardigany zbožňujem, doma mám sivý, biely, čierny(klasika) a modrý.;-)

ďakujem Vám krásne za Vaše názory 🙂 potešili ste ma 🙂 A IV Ďakujem 🙂

One of my favorite color in all!
Loving how you dress it with the b/w long skirt!

Have a nice day…
(http://www.the-parisienne.com/)

Ten svetrík je rozkošný, tiež mám jeden horčicovej farby zo sekáča 🙂 A hrozne sa mi páči posledný a predposledný look 🙂 Tie tmavé nohavice sú úplne super! Perfekt-perfekt-perfekt, niet čo dodať 🙂

http://avalionia.blogspot.com

milý článok a ten kardigán je skvelý 🙂

🙂 ďakujem Vám slečny za názory 🙂
thanks Parisienne for comment 🙂

Leave a Reply